Aranacak Kelime  
Bayan İç Giyim Erkek İç Giyim Thermal Koleksiyon Çorap Sütyen Aksesuarları Özel Ürünler Bayan Mayo Erkek Mayo
Bayan Pijama Takım Erkek Pijama Takım Çeyizlik

 
  Satış Sözleşmesi


Satış Sözleşmesi

1-) Taraflar
2-) Tanımlar
3-) Konu
4-) Genel Hükümler
5-) Sipariş
6-) Ödeme
7-) Teslimat
8-) İade
9-) Sipariş İptali

Madde 1-) Taraflar

İşbu sözleşme M. Kemalettin Mh. Abu Hayat Sk. No:15 34130 Beyazıt-Eminönü/İstanbul adresinde bulunan ASRY TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (SATICI) ile www.alisverismagazasi.com internet sitesini kullanarak alışveriş yapacak olan 18 yaşını doldurmuş gerçek veya tüzel kişi (ALICI) arasında geçmektedir.

Madde 2-) Tanımlar

Sepet : ALICI’NIN internet sitesinde birden fazla ürün sipariş verebilmesini sağlayan sanal sipariş formu.
Hemen Al : ALICI’NIN bir ürünü iki sayfada sipariş vermesini sağlayan işlem.
Kargo : Özel kargo şirketinin kendi imkânlarıyla yaptığı gönderi.

Madde 3-) Konu

İşbu sözleşmenin konusu; ALICI’NIN, SATICI’ YA ait www.alisverismagazasi.com internet sitesinden elektronik ortamda, adı geçen sitede sunulan ürün veya ürünleri satın alması ve buna mukabil ALICI’NIN satın aldığı ürün veya ürünlerin SATICI tarafından ALICI’ YA ulaştırılmasına ilişkin tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.

Madde 4-) Genel Hükümler

4.1-) ALICI, SATICI’YA ait olan www.alisverismagazasi.com internet sitesini kullanarak; sözleşme konusu sitede sunulan ürünlerin resimlerini gördüğünü ve fiyatlarını okuyup bilgi sahibi olduğunu, bu bilgileri kabul ve taahhüt ettiğini alenen beyan eder. ALICI, SATICI’YA ait olan www.alisverismagazasi.com internet sitesinde sipariş işlemini tamamlayıp ödemeyi SATICI’NIN ilgili hesabına geçirerek işbu sözleşmeyi kabul ve taahhüt ettiğini alenen beyan eder.

4.2-) ALICI’NIN, işbu sözleşme konusu ürünleri satın alıp tarafına ulaştırılması için, sitede ürünlere ilişkilendirilmiş beyan edilen fiyatların KDV dâhil toplamlarını sitede sunulan ödeme yollarıyla SATICI’YA ödemesi gerekmektedir. ALICI, sipariş verdiği ürün veya ürünleri ödemesi SATICI’ NIN ilgili hesabına geçtiği takdirde satın alınan ürün veya ürünlerin ALICI’NIN kendisine ulaştırılmasına ancak haiz olacaktır.

4.3-) SATICI uygun gördüğü durumlarda işbu sözleşmeyi derhal ve tek taraflı feshetme hakkını, ALICI’NIN yükümlülüklere aykırı davranması veya yerine getirmemesi durumunda oluşabilecek maddi-manevi zararın tazmini hakkını saklı tutar.

4.4-) Sözleşme konusu sitede geçen her türlü ürünün garantisi üretici firmaya aittir.

4.5-) SATICI mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürün veya ürünleri süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’YA bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI, söz konusu siparişinin iptal edilmesi, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesi veya teslimat süresinin, engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Bu süreçte oluşabilecek para transferi işlem masraflarını ALICI öder. Bu durumlarda teslimat süresinde gecikme olabilir.

4.6-) Sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan ihtilafların çözüm yeri İstanbul Mahkemeleri ve İcra daireleridir.


5-) Sipariş Oluşturma:

5.1-) SATICI, ALICI’NIN Hemen Al işlemini kullanarak veya Sepet’e attığı ürün veya ürünlerin ödemesini yapıp siparişi tamamladığında veya takdirde siparişi işleme alır.

5.2-) SATICI, ALICI’NIN sipariş vermek istediği ürün veya ürünlerin SATICI’NIN stoklarında tükendiğinde veya olmadığında siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumlarda Madde 4.5 geçerli olur.

5.3-) SATICI ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi vs. her türlü içeriğin doğruluğundan sorumludur.


6-) Ödeme Yöntemleri

6.1-) ALICI, SATICI’YA Banka Havalesi, EFT ve Kredi Kartı kullanarak ödeme yapabilir.

6.2-) ALICI, Banka Havalesi/EFT ile sipariş verdiğinde SATICI siparişi işleme almak için havale bedelinin hesaba geçmesini bekler. Banka Havalesi/EFT yapan ALICI sipariş numarasını açıklama kısmına yazmak zorundadır.

6.3-) ALICI, Kredi Kartı ile sipariş verdiğinde kart bilgilerini eksiksiz ve doğru girmelidir.


7-) Teslimat

7.1-) SATICI, ALICI’NIN Madde 4.5 kapsamı dışındaki siparişini ödemesini yaparak tamamladığında ALICI’YA ortalama 4 işgünü içersinde ulaştırmakla yükümlüdür.

7.2-) ALICI’NIN SATICIYA bildirdiği adres, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü iletişim için yasal adres kabul edilir. ALICI adresini eksiksiz, doğru ve imla kurallarına uygun olarak yazmak zorundadır.

7.3-) SATICI teslimat kanallarını kendisi belirler.

7.4-) ALICI’NIN her türlü teslimat masrafları ALICI tarafından ödenir.

7.4-) SATICI’NIN kullandığı teslimat kanalı özel kargodur. Kargo ücreti SATICI’NIN, Kargo Şirketi ile yapmış olduğu anlaşma ile desi biriminden belirlenmiştir.

7.5-) Kargo paketi, sipariş veren şahsa veya birinci derece yakınlarına verilir. ALICI teslim sırasında paketin hasarlı olduğunu görürse, paketi kabul etmeyip kargo görevlisine tutanak tutturmakla ve tutanağı SATICI’YA ulaştırmakla yükümlüdür. Bu durumlarda Madde 4.5 geçerli olur.

8-) İade

8.1-) ALICI www.alisverimagazasi.com adresinden aldığı madde 8.2 de belirtilen iadeye uygun ürünleri teslim aldığı şekilde, zarar görmemiş orijinal paket/ambalajı ile birlikte 7 iş günü içersinde iade etme hakkına sahiptir. İşbu durumda Madde 4.5 geçerli olur.

8.2-) SATICI’YA iadeye uygun ürünler şunlardır;
8.2.1) Sütyen Aksesuar Kategorisindeki Ürünler
8.2.2) Leke veya herhangi bir zarar görmemiş Erkek İç Giyim, Bayan İç Giyim ve Çorap Kategorilerindeki Ürünler. İşbu kategoridekileri ürünlerin iade kabulü SATICI inisiyatifindedir. İadelerin kabulünün bir garantisi yoktur.
8.2.3) Problemli veya defolu bütün kategorilerdeki ürünler. İşbu kategorideki ürünler SATICI eksperleri tarafından onaylanırsa iade kabul edilir.

8.3-) İade ulaştırma masraflarını ALICI öder.

9-) Sipariş İptali

9.1-) ALICI’NIN siparişi ulaştırma kanalına teslim edilene kadar, ALICI siparişini iptal etme hakkına sahiptir. İşbu durumlarda Madde 4.5 geçerli olur.

SATICI

ASRY Tekstil San. Tic. Ltd. Sti.
Firuzkoy Mah. Aziz Cad. No: 24 34325 Avcilar – ISTANBUL
Tel : +90 212 423 61 83 - 84 Fax: + 90 212 423 12 33
Magaza:
M. Kemalettin Mh. Abu Hayat Sk. No:15 34130
Beyazıt – Eminönü / İstanbul 

Company : Alışveriş Mağazası | İç Giyim, Parfümeri
End Date : 20.07.2018
URL : https://www.alisverismagazasi.com/
Telephone : +90 212 516 87 46 / +90 212 517 28 58
Email Contact : siparis@alisverismagazasi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.